Bornovalı öğrencilerden örnek davranış

Ege Üniversitesi Çev-Temiz projesi öğrencileri Koronavirüs salgını sürecinde vatandaşların zaman geçirmek için ilk tercihleri olan yeşil alanların korunmasına dikkat çekmek için temizlik etkinliği gerçekleştirdi.

Bornovalı öğrencilerden örnek davranış
Editör: Ege Medyası
09 Haziran 2021 - 10:51
Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Bornova’nın sembol alanlarından olan Büyükpark’ı temizledi. Çöp toplama etkinliği ile misal olan olan öğrenciler yurttaşlara; “En güzel temizlik kirletmemektir” mesaji verdi.

Asıl önemli olan kirletmemek
Öğrencilerden Oğuz Baran Özcan, özellikle pandemi döneminde doğal ve yeşil alanların fazlaca kirlendiğine dikkat çekerek,”Dersimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu emek harcamayı yakın çevremiz için bir temizlik hareketine dönüştürmeyi hedefledik. Burada yapmış olduğumuz çalışmayla insanlara örnek olmayı amaçlıyoruz”dedi. Ferda Tekin vermiş olduğu yardımcı nedeniyle Bornova Belediyesi’ne teşekkür ederek,“Biz bugün burayı temizliyoruz fakat önemli olan kirletmemek. İnsanlarımız şunu bilmeli ki; Çöpleri alıp, çöp kutularına atmak sonradan temizlemekten oldukca daha rahat” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere teşekkür
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ da, salgın döneminde tabiat ananın ve temiz çevrenin öneminin daha iyi anlaşıldığına dikkat çekerek, “Böylesi alanları korumalı ve temiz tutmalıyız. Öğrenci arkadaşlarımıza gösterdikleri hassasiyet ve misal çalışmaları için fazlaca teşekkür ediyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum