CHP'li Erdoğdu 'şantaj' iddiasında bulunarak 'Yargılanacaksınız' dedi, AKP'den tepki geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitap ederek, Sizi seçimle indirdikten sonra vatana İhanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım dedi. Erdoğdu'nun sözlerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.

CHP'li Erdoğdu 'şantaj' iddiasında bulunarak 'Yargılanacaksınız' dedi, AKP'den tepki geldi
05 Mayıs 2021 - 01:44

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitap ederek, "Sizi seçimle indirdikten sonra vatana İhanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım" dedi.

CHP'li Erdoğdu, "Yargılanmaya başladığınız gün savunma hakkınız engellenmesin ve hukuk içinde yargılanın diye mahkeme salonunda olacağım" sözleriyle devam etti.

https://twitter.com/aykuterdogdu/status/1389577063766573058?s=20

Telefonlarının dinlendiğini ve evinin izlendiğini ileri süren Erdoğdu, "ATV ve Sabah grubundan muhabirleriniz en yakın çevremde olan kadın arkadaşlarımı arayıp benimle bir ilişkileri olup olmadığını soruyorlarmış" iddiasını dile getirdi.

https://twitter.com/aykuterdogdu/status/1389577040530137093?s=20

Çelik: Yassıada zihniyeti hortladı

Erdoğdu'nun sözlerine AKP'den tepki geldi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı 'vatana ihanetten yargılamak'tan bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes'in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar" ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum