CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Sedat Peker tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitch’te, yayıncı Jahrein’in sorularını yanıtladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Sedat Peker tepkisi
23 Mayıs 2021 - 21:01 - Güncelleme: 23 Mayıs 2021 - 21:08
Kılıçdaroğlu, yayımladığı videolarla gündeme gelen Sedat Peker'in 'ayrı dünyaların insanlarıyız' çıkışına yanıt verdi.Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde yayımladığı videoda Kılıçdaroğlu için "Yav Allah aşkına çok iyi bir adam ama biz yan yana gelsek ne konuşabiliriz ki?" açıklamasıyla dikkat çekmişti. Kılıçdaroğlu, Peker'in bu sözlerine "Doğrudur bizim zaten öyle bir dünyada işimiz yok" cevabını verdi.

Yayıncı Jahrein, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerini hatırlatarak şunları söyledi; "Kemal Amcası var açıklamasına çok gülmüştük. Börek yaparken bir anda telefon geldiğini ve size Sedat Peker'in amcasıymışsınız dediklerini düşünüp güldük."

Kılıçdaroğlu, "O videolarla ilgili bilgiyi basın danışmanımdan alırım. Bir yerde ‘Kemal Kılıçdaroğlu ile ayrı dünyaların insanıyız görüşmedik’ demiş. Doğrudur. Bizim o dünyada işimiz yok. Soylu’nun, Peker’den 10 bin dolar aldığını söylediği siyasetçiyi açıklaması lazım.

CHP lideri "Yer altı dünyasının elimine edilmesi lazım, olmamalıdır. Bu olağanüstü rant, para, uyuşturucu demektir. Kendi aralarında rant savaşı var, Erdoğan hiç konuşmuyor. Sanki Erdoğan bu ülkeyi hiç yönetmiyor. Nerede bu adam? İzmit limanında, Mersin limanında uyuşturucular bulunmuş, hiçbir dava açılmamış. Siyasetçiler bu yeraltı dünyası aktörleri tarafından satın alınmıştır demektir bu. Bu kirlilikten Türkiye’nin temizlenmesi lazım" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum