Çiğli Belediyesi'nin geliri bir yılda yüzde 22 arttı

İzmir'de Çiğli Belediyesi, zorlu Pandemi döneminde hayata geçirdiği hizmet ve sosyal destek çalışmalarına rağmen 2020 yılı bütçesini bir önceki yıla nazaran %22 artırarak 218 milyon 666 bin TL net gelir elde etti.

Çiğli Belediyesi'nin geliri bir yılda yüzde 22 arttı
07 Haziran 2021 - 21:39
İzmir'in CHP'li Çiğli Belediyesi’nde Başkan Utku Gümrükçü’nün göreve gelmesiyle kurum içerisinde alınan sıkı mali disiplin kararları meyvelerini vermeye başladı.

Çiğli Belediyesi, bütün dünyada ekonomik krizlere neden olan Pandemi döneminde camia sağlığını korumak adına hayata geçirdiği hizmet ve sosyal yardımcı harcamalarına rağmen 2019 yılında 179 milyon 932 bin TL olan net gelirini %22 artırarak 2020 senesinde 218 milyon 666 bin TL’ye yükseltti. Pandemi dönemi süresince gerek sıhhat gerekse ekonomik kapsamda hayata geçirdiği pek fazlaca hizmet ve proje ile adından sıkça söz ettiren Çiğli Belediyesi, Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde hizmetten kısmadan tasarruf eden belediyecilik modeli ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Başkan Utku Gümrükçü: Hem hizmet hem tutum ediyoruz
Doğru mali planlamanın hizmet niteliğini ve çeşitliliğini artırdığını dile getiren Başkan Gümrükçü, “Göreve gelirken her anlamda saydam bir belediyecilik örneği göstereceğimizin sözünü verdik. Bu doğrultuda ilk iş olarak bütçemizi iyileştirecek önemli tutum kararları aldık ve bu kararları halkoyu ve şehir paydaşlarımızla paylaştık.Tam da bu süreçte bütün dünyada esenlik ve ekonomik açıdan büyük zararlara neden olan Yeni tip corona virüs salgını ortaya çıktı. Çiğli Belediyesi olarak,Pandemi döneminde temel belediyecilik hizmetlerimizin beraberinde toplum sağlığını muhafaza etmeye yönelik her çeşit tedbiri aldık. Ekonomik sorun yaşamakta olan halkımızın gereksinimlerini karşılamaya itina gösterdik. Esnaflarımıza ayni ve nakdi desteklerde bulunduk. Bu zorlu süreçte ekonomik kapsamda almış olduğumuz kararlara bağlı hareket ederek hizmetten kısmadan gelirlerimizi bir önceki yıla nazaran %22 oranında artırdık. Mevcut malı disiplinle belediyemizin her bir kuruşunu kentimizin geleceği için masrafa devam edeceğiz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum