Çiğli'de temizlik seferberliği

Çiğli Belediyesi tarafından, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde 295 personel ve 69 hizmet aracının yer aldığı geniş ayrıntılı temizlik seferberliği başlatıldı.

Çiğli'de temizlik seferberliği
05 Haziran 2021 - 23:37
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün göreve gelmesi ile beraber her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri değişik mahallelerde temizlik çalışmalarının yapıldığı Çiğli'de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında farkındalık yaratacak bir uygulamaya imza atıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla kent genelinde başlatılan çalışmalarda 295 personel ve 69 hizmet aracı vazife alıyor. Eş zamanlı olarak pek oldukca mahallede gerçekleştirilmiş olan çalışmalarda takımlar; parkları, sokakları, caddeleri, kaldırımları ve atıl durumdaki boş arazileri dip bucak temizlemeye başladı. 6 ve 7 Haziran tarihlerinde de devam edecek olan çalışmalarla bütün mahallelerin temizlenmesi planlanıyor.

Utku Gümrükçü: Kentimizin geleceği için çalışmaktayız
Gelecek nesillere yaşanılabilir bir kent bırakmak için muhit temizliğine ehemmiyet verdiklerini dile getiren Başkan Gümrükçü, "Çevre ve çevre dostu belediyecilik anlayışı ile şehir temizliği mevzusunda bir bilinç yaratmak için göreve geldiğimiz günden bugüne çalışmalarımızı titizlikle ve kararlılıkla devam ettiriyoruz. Belediyecilik sadece kentlerin bugününü değil geleceğini de planlamaktır. Çiğli Belediyesi olarak, biz de bütün hizmet ve projelerimizi bu sorumlulukla hayata geçiriyoruz. Son olarak, İzmir Büyükşehir Belediye'mizin destekleriyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde farkındalık yaratmak adına temizlik seferberliği başlattık. 3 gün boyunca tüm mahallelerimizi temizleyeceğiz. Başka ilçelerden veya şehirlerden kentimize gelen misafirlerin imreneceği, evlatlarımızın ise gelecekte sağlık ve huzurla yaşayacağı bir Çiğli'yi hep beraber inşa edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e destekleri için Çiğlili vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum