Erdoğan, 17 yıl önce verdiği sözü hâlâ yerine getirmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 yıl önce, 2004 yerel seçimlerinde Tunceli'nin Pertek ilçesine verdiği köprü sözünü hâlâ yerine getirmedi.

Erdoğan, 17 yıl önce verdiği sözü hâlâ yerine getirmedi
21 Mayıs 2021 - 09:57
Her fırsatta köprü açılışlarına katılan, seçim propagandası olarak yapılan köprü ve otoyolları kullanan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 yıl önce, 2004 yerel seçimlerinde Tunceli'nin Pertek ilçesine verdiği köprü sözünü hâlâ yerine getirmedi.

2004 yerel seçimlerinde dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Tunceli Pertek ilçesi Belediye Başkanı Kenan Çetin’e “Pertek’e köprü” sözü vermişti. Erdoğan, 2011 yılında Elazığ’da AKP’nin yerel seçim mitingine katılmış, burada yaptığı konuşmada da köprü sözünü tekrarlamıştı. Aynı yıl dönemin AKP Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Necati Çetinkaya da Pertek Belediyesi’ne ve halka köprü sözü vermişti.

BİNALİ YILDIRIM DA SÖZ VERMİŞTİ

2018'in Haziran ayında partisinin Tunceli Seyit Rıza Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşan dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ise, "Boğazın Yavuz Sultan Selim Köprüsü var da Pertek'in köprüsü olmaz mı? Elbette olur. İnşallah onu da yapacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Ancak verilen sözlerin üzerinden 17 yıl geçmesine rağmen ilçeye köprü yapılmadı.

“PERTEK’İN EN BÜYÜK İHTİYACI KÖPRÜ”
Kanal 23 ekranlarında Elif Doğan'ın moderatörlüğünü yaptığı "Paragraf" adlı programda açıklamalarda bulunan Pertek Belediyesi Başkanı Ruhan Alan, Pertek'e köprü yapılması taleplerini yineledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na taleplerini ilettiklerini ifade eden Alan, "Pertek'teki köprü ihtiyacını CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol aracılığıyla da dile getirdik. Pertek'in en büyük ihtiyacı köprü. Her gelen kişi, 'Belediye neden köprü yapmıyor?' diye soruyor. Köprü yapımı bizim gücümüzü aşıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın kontrolünde olan bir süreç. Biz bakanlığa da gerekli yazıları ilettik. Umut ediyoruz ki ilerleyen zamanda köprü yapılır. Ben, Pertek Belediye Başkanı olarak köprünün yapılmasını istiyorum. En kısa sürede de yapılır diye temenni ediyorum" dedi.


Ruhan Alan

“DOĞAYA ZARAR VERİLMEDEN YAPILACAK HER ŞEYE AÇIĞIZ”

İlçeye köprü yapılmasını istediklerini, ancak doğaya zarar verileceği endişesi yaşadıklarını da belirten Alan, "Doğu Akdeniz'i, Doğu Karadeniz'e bağlayan en kısa güzergâhtan bahsediyoruz. 2 proje var. Projelerden biri; Pertek Köprüsü Projesi. Diğeri ise; Pülümür-Erzincan Güzergâhı Projesi. Ama bunların ne zaman hayata geçirileceğini bilmiyorum. Bu köprüden geçen vatandaşlar, 2-3 saatlik zaman kazanacaklar. Pertek için ise turizm anlamında katkısı olacak. Korkularımız da var. Biz, memleket olarak doğayı ön planda tutarız. Doğaya zarar verilmeden yapılacak her şeye açığız” diye konuştu.

Ardıl BATMAZ / KRT

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum