Erdoğan, Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım için kararını verdi

AKP'de kazan kaynıyor: Erdoğan, Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım için kararını verdi!

Erdoğan, Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım için kararını verdi
09 Haziran 2021 - 10:49
Sedat Peker’in itiraflarını kendi aralarında konuşan AKP milletvekilleri bu vakaları parti arasında bir hesaplaşmanın sonu olacağı görüşündeler.

Günboyu'nun haberine gore; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu olayları soğutarak hem Süleyman Soylu‘dan bununla birlikte Binali Yıldırım’dan kurtulacağını anlatım ediyorlar.

Berat Albayrak esasen bu iki isimle uzun zamandan beri kavgalıydı. İstanbul seçimlerinden sonrasında Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanacağı medyada yer almıştı.

Berat Albayrak bu atamayı engellemişti. Milletvekilleri zaten Süleyman Soylu ile Berat Albayrak‘ın üç seneden fazladır halkoyu önünde kavgalı olduklarını biliyorlardı.

Ve yeniden milletvekilleri Sedat Peker’in bu açıklamalarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortamı birazcık soğuttuktan sonrasında hükümet revizyonu yaparak Süleyman Soylu’yu kabine dışı kalacağı görüşündeler.

Bazı milletvekilleri de Binali Yıldırım’ın genel başkan vekilliğinden istifa ederek düz bir milletvekili olarak seçime kadar görevi yürüteceğini düşünüyorlar.

Bu biçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle görüşmesinde Binali Yıldırım’ın ayrılmasından sonrasında iddiaların ortasında bulunan Süleyman Soylu'yu da görevden alacağını bildirecek.

Sedat Peker’in açıklamalarında Berat Albayrak’a yönelik hiçbir tenkit ve suçlama getirmemesi de dikkat çekiyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum