Gündemde yeni normalleşme takvimi var

10 Haziran Perşembe günü kabine toplantısında, 21 Haziran sonrasında bazı gevşemeler ve temmuz ayında normalleşme kararlarının tekrar gözden geçirileceği konuşulacak.

Gündemde yeni normalleşme takvimi var
07 Haziran 2021 - 00:07
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak suretiyle Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidecek. İki haftada bir gerçekleştirilmiş olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının zamanı de doruk nedeniyle öne çekildi.

10 HAZİRAN'DA YAPILACAK
Toplantının 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı. Bu durumda kabine, 10 Haziran Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanacak.

Toplantının en önemli gündem maddesi covid-19 salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, kovid-19 ile mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin peşinden olay ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

21 HAZİRAN'DA BAZI RAHATLAMALAR OLABİLİR
Alınan bilgiye göre; olay sayılarındaki azalma ve aşı hızına bağlı şekilde, 21 Haziran'ın ardından bazı rahatlamaların olabileceği de değerlendirildi. MKYK toplantısında, Temmuz ayında ise tedbirlerle ilgili kararların yine gözden geçirileceği konuşuldu.

"TEMMIZ AYI DAHA İYİ OLACAK"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Aşılanma hızlanacak, bununla beraber 21 Haziran sonrası yapacağımız görüşmede Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla önlemleri yine inceleyeceğiz. Temmuz ayı inşallah çok daha iyi olacak" söylediği öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum