Gürsel Tekin'den İzmir'de 'Torbalı' mesajı: Sorun varsa kumpas vardır!

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin CHP İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

Gürsel Tekin'den İzmir'de 'Torbalı' mesajı: Sorun varsa kumpas vardır!
26 Mayıs 2021 - 13:32

Ülke gündemini değerlendirerek erken seçim çağrısı yapan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, yargıya taşınan Torbalı Belediye Başkanlığı seçimi hakkında da çarpıcı mesajlar verdi. 


CHP’li Tekin Türkiye’nin sorunlarını şu sözlerle sıraladı: 2001 yılında bu iktidar, partisinin tanıtımını yaparken 3 Y üzerine inşa etti. ‘İktidar olduğumuzda yoksulluğu bitireceğiz, yolsuzluğu bitireceğiz, yasaksız bir Türkiye yaratacağız’ demişti. Yoksulluk konusunda bir şey anlatmama gerek yok, 2013-2019 yılları arasında 106 bin insanımız hayatına son verdi. Bunun yüzde 72’si ekonomik nedenlerle dolayı. Yolsuzlukla ilgili nereden bakarsanız bakın hiçbir dönemde görülmediği kadar yolsuzlukla karşı karşıyayız. Yasaklar; sıradan bir insanın düşüncesini ifade ederken gözaltına alındığı bir dönem yaşıyoruz... 
 Tekin ayrıca, “2019’da erken seçim olmalıydı. O zaman da söylemiştim. Çünkü sürdürülebilir durumda değil. 2000 yılında 7 buçuk milyon olan icra dosyası bugün 25 milyon. Daha kaç canın intihar etmesini bekliyoruz? Siyaset mafya ticaret bu kadar iç içe girmiş bir ortamda yapılması gereken millet iradesine başvurup milletin yeni kararıyla Türkiye’yi yönetecek kadroların seçilmesi gerekiyor. Türkiye bağırsaklarının temizlemediği sürece bu ülkeyi yoksulluktan kurtarmak mümkün değil. Bir ülkede yolsuzluk varsa yoksulluk kader olmaya devam edecektir. Yoksulluğu bitirmek istiyorsanız yolsuzluğu bitirmek zorundasınız” sözleriyle erken seçim çağrısı yaptı. 


CHP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI HAZIR!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı adayı olacağına ilişkin iddialar hakkındaki soru üzerine konuşan Tekin, “CHP şu anda Millet İttifakı’nın lokomotif partisidir. 2018 yılından itibaren tüm bu süreci yürüttü, ciddi sorumluluğu var. Bu sorumluluktan dolayı 1 yıl önce de ifade ettim; CHP eğer önümüzdeki süreçte 2018’de olduğu gibi her partinin kendi adayını gösterme düşüncesi hakim olursa CHP’nin cumhurbaşkanı adayı hazır. Ama onu söyleyemem. Onu söyleyecek makam genel başkanımızdır. Ama kişisel düşüncemi sorarsanız; Millet İttifakının ittifakla, birinci turda uzlaşarak bir adayla çıkmalarının talep ederim. Ama herkese saygı duyarız. Sonuç itibarıyla Millet İttifakı partileri çok yoğun. Önümüzdeki süreçte 8,9 partiyi bulabilir. Tüm bu partilerin düşüncesini almadan bir şey söylemek mümkün değil.  Ancak her parti kendi adayını çıkarırsa CHP’nin sorunu yok” diye konuştu.

SORUN VARSA KUMPAS VARDIR!
CHP İstanbul Milletvekili, Torbalı’da AK Parti tarafından yargıya taşınan başkanlık seçimine ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi: Seçimi tekrarlayacak hukuken hiçbir şey yok. Ben hukukçu değilim ama 1994 yılında Tayyip Erdoğan belediye başkanıydı, ben de meclis üyesiydim. Çoğunluğu yoktu. Buna rağmen o dönem tüm siyasi partiler İstanbul, belediye, vatandaşlar ile ilgili gelen kararlara oy birliği veriyordu. Şimdi, bizden mi sizden mi anlayışı var. 1 oyla da kazanırsınız 1 oyla da kaybedersiniz. CHP’den alamadığınız, milletin oyunu alamadığınız yerleri gasp etmeye çalışıyorsunuz. Ben inanıyorum ki millet bunun gereğini yapacaktır. Ayıptır, günahtır.  Bu kumpaslar Türkiye’ye yakışabilecek bir tablo değildir. Milletin kararlarını birileri kumpasla değiştirmeye kalkışırsa o zaman onun faturası ağır olur. Torbalı’da bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sorun varsa da bir kumpas vardır!

YÜCEL NE MESAJ VERDİ? 
İl Başkanı Deniz Yücel de şunları söyledi: "Ülkemiz bir süredir ne yazık ki AKP iktidarın beceriksiz yönetimi, liyakatsiz yöneticileri ve bazı bakanlarının devlet adabına yakışmayan tavırları doğrultusunda her gün yeni bir skandalla savruluyor. İktidarın devamı için kurulan ittifaklar, mafyalar çetelerle ve talan edilmiş bir hazineyle AKP iktidarının bu millete reva görüldüğü bir hale geldi. Esnaf tükenmiş, insanlar yoksul ve yalnız bırakılmış durumda. Her hafta bir ilimizden ekonomik kriz nedeniyle intihar haberleri geliyor. Uluslararası itibarımız yerle bir olmuş durumda. İktidar, ülkenin gerçeklerine gözünü kulağını kapamış durumda. Milletimize reva görülen bu kabul edilemez duruma isyan ediyoruz. Genel Başkanlarımızdan tüm örgütlerimize kadar halkımızın dertlerini dinliyor, çözüm üretiyoruz."


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum