Hadi Özışık Sedat Peker ile olan görüşmesinin perde arkasını ilk kez açıkladı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in görüntülü görüşmesini yayımladığı gazeteci Hadi Özışık, Youtube kanalından günler süren sessizliğini bozdu.

Hadi Özışık Sedat Peker ile olan görüşmesinin perde arkasını ilk kez açıkladı
09 Haziran 2021 - 10:34
Gazeteci Hadi Özışık, Youtube kanalından günler devam eden sessizliğini bozdu.

Özışık, Sedat Peker ile diyalogunu ve Süleyman Soylu ile olan Sedat Peker görüşmesini şu ifadelerle anlattı.

Facetime'dan arayan bir kişi "Reisim Sedat Peker sizinle görüşmek istiyor" dedi. Süleyman Soylu hakkındaki videoda söylediklerini bana da tekrarlıyor ve birilerinin İçişleri Bakanı'nı üstüne çekmek istediğini söylüyor. Bu ne algılama geliyor? Sedat Peker bu açıklamadan sonra niçin beni aradı sizce durup dururken?

O kadar net ki, benim üzerimden Soylu'ya mesaj göndermek istiyor. Yaşadıklarını, yeni yaşamış olduğu bölgeleri ve kendi hayatıyla ilgili bir şeyler söyledi. Ben dinlemekle yetindim, o konuştukça gazetecilik iştahım kabardı. Kendi kendime "Sedat Peker ile bir röportaj mı yapsam?" dedim ve bu talebimi ona ilettim. "Emrin olur ağabey" dedi.

Gün ve saat mevzusunda kendine döneceğimi söyleyerek telefon görüşmemizi sonlandırdım. Sedat Peker'in anlattıkları, hikayesi, hakkındaki bir dosya olup olmadığını bilmiyoruz. Aynı gün Süleyman Soylu'yu aradım ve Sedat Peker ile röportaj yapmak istediğimi söyledim.

Soylu da bana "İşine bak" dedi ve telefonu kapattı. Soylu ile aramızda geçen pek fazlaca görüşmede Sedat Peker adı bir daha geçmedi. Bir daha Sedat Peker desem Soylu benimle olan dostluğunu bitiriverecekti, huyunu bildiğim için bir daha P harfi bile demedim. Zaten bayramda aradığımda "O insanla irtibatta bulunduğunu bilmiyordum" diyerek benimle irtibatını kopardı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum