İzmir'de LGS heyecanı

Tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de Liselere Geçiş Sistemi sınavı, Covid-19 tedbirleri kapsamında yapıldı.

İzmir'de LGS heyecanı
06 Haziran 2021 - 12:12
İl genelinde Yeni tip corona virüs temaslı olan 6 talebe için ayrı ayrı okullar açılarak sınava girmeleri sağlandı.

İzmir'de öğrenciler aileleri ile beraber sabahın erken saatlerinde LGS'ye girecekleri okullara geldi. Öğrenciler, Yeni tip corona virüs önlemleri kapsamında okullara birer birer, toplumsal mesafeyi koruyarak alındı.

Okul girişinde bekleyen öğrenciler, tek sıra olarak sınav olacakları sınıflara alındı.

İzmir ilinin Gaziemir ilçesinde bulunan Gazi Umurbey Ortaokuluna gelen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, okulda alınan önlemleri inceledi.

İzmir'de 640 okulda 52 bin 577 öğrencinin LGS'ye katıldığını dile getiren Yahşi, "İzmir'de 6 Yeni tip corona virüs temaslı li talebe vardı ve onların hepsine ayrı ayrı okullar açıldı. Tüm önlemlerimizi aldık. Sınıfları dolaştık öğrencilerimiz gayet rahat. Öğrencilerimize su, kalem, silgi desteğini verdik. Velilerimiz de dışarda huzurlu. Her bir okulumuzda klavuz öğretmenimiz bulunuyor. Temaslı kursiyerlerimizi ayırdık, en ufak bir risk yok. Öğrencilerimizin huzurlu ve rahat bulunduğunu gördüğüm için bende gayet mutluyum. İnşallah tüm öğrencilerimiz güzel bir sonuç elde eder. Bu sınavda kaybeden kimse olmayacak" dedi.

İhlas Haber Ajansı


Aileler dışarda ter döktü

Sınavın başlamasının ardından öğrenciler kadar, ailelerinin de heyecanları yüzlerine yansıdı.

Okulun karşısında bulunan parkta çocuklarını bekleyen velilerde Fadime Han, "Biz de çocuklar kadar heyecanlıyız. Çocuklar içeride bizler burda coşku yaşıyoruz. Çocuklarımız için hayırlı olan ne ise o olsun. Pandemi dönemi fazlaca zordu. Evde 3-4 çocuk olunca canlı dersler aynı anda oluyordu zaman zaman. Kendimiz de öğretmeniz her yandan bir ses geliyor canlı dersler karışabiliyordu. İnşallah emeklerinin karlığını alırlar" ifadelerini kullandı.

LGS'ye katılan oğlunu beklediğini dile getiren Şefika Yiğit ise "Pandemi süreci hepimizi oldukça yordu. Sağlıklı, mutlu olacakları bir okulda okumaları nasip olur inşallah. Tüm ülkemiz zorlu süreçten geçti. Çocuklarımız da okul sürecinde fazlaca etkilendi. Hepsine başarılar arzuluyorum" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum