İzmir'de türkücü olmak için hakimliği bıraktı

Yaklaşık 8 yıl hakim olarak görev yaptıktan sonra türkücü olmak için istifa edip avukatlığa geçen Özkan Yıldırım, yurttaşlara moral olması amacı ile İzmir ilinin en işlek noktalarından Alsancak'ta Yeni tip corona virüs'a veda konseri verdi.

İzmir'de türkücü olmak için hakimliği bıraktı
06 Haziran 2021 - 23:29
1993 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden derece ile mezun olan ve Rize, Çorum gibi illerde yaklaşık 8 yıl hakim olarak vazife alan Özkan Yıldırım, müziğe karşı olan tutkusunu daha fazla bastıramayınca görevinden çekilme edip türkücülüğe başladı. Albüm çıkaran ve bazı şarkılarına klipler çeken Yıldırım, Yeni tip corona virüs'un bizim ülkemizde de görülmesinin arkasından korona virüse yazdığı şarkıyla dikkat çekmişti.

Vaka sayılarının düşmesi ve kademeli normalleşme periyodu sebebiyle Yeni tip corona virüs'a veda konseri veren Yıldırım, İzmir ilinin en işlek noktalarından Alsancak'ta şarkılarıyla yurttaşları coşturdu. Daha önce korona virüse yazdığı şarkıyı da dile getiren Yıldırım, İbrahim Tatlıses'in yeni şarkısı “Gelmesin”i de korona virüse ithaf ederek söyledi.

Toplumsal moralimizi yüksek tutmak zorundayız

Ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini dile getiren İzmir Barosuna kayıtlı avukatlardan Özkan Yıldırım, “Sağlık mensupları ilk sırada olmak üzere hepimiz cansiperane savaşım etti. İnsanlarımızın psikolojisi bozuldu, sıkıntıları birikti. Daha ilkin moral amaçlı vermiş olduğumuz konseri bu kez veda amaçlı verdik. Vaka sayıları düşüyor. Kısa müddette bunu da atlatacağımıza inanıyorum. Allah bir daha bu şekilde dert vermesin” dedi.

Vatandaşlara moral vermek adına mini bir konser düzenlediklerini kaydeden Yıldırım, “Bir avukat ve sanatçı olarak toplumsal duyarlılığımızı göstermek adına böyle bir konser organize ettik. İnsanlarımıza oldukça güzel moral bulunduğunu da gördük. Toplumsal moralimizi yüksek tutmak zorundayız. Kendime örnek aldığım İbrahim Tatlıses'in ‘Gelmesin' şarkısını da korona virüse ithaf ederek söyledik” ifadelerini kullandı.

İzmirlilerin yoğun rağbet gösterdiği mini konserde, renkli sahneler ortaya çıkarken birtakım yurttaşlar da avukat Özkan Yıldırım ile fotoğraf çektirmek istedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum