Karabağlar'da durmak yok

İzmir'de Karabağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla yoğun mesai harcarken, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da çalışma gerçekleştirilen yerlerde inceleme yaptı.

Karabağlar'da durmak yok
30 Mayıs 2021 - 10:42
Karabağlar'da Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin farklı noktalarında, yol ve duvar yapımı, asfalt serimi gibi çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Bu hafta sonu Salih Omurtak, Limontepe Refet Bele, Esenyalı, Uzundere, Özgür, Bahçelievler, Selvili, Bahriye Üçok mahallelerinde yol, kaldırım çalışmaları; Doğanay, Reis ve Bozyaka mahallelerinde de asfalt serimi gerçekleştirildi. Ayrıca inşaatı hızla süren Tahsin Yazıcı Kültür ve Semt Merkezi'nin çevre düzenlemesi de Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılıyor.

Başkan Muhittin Selvitopu tek tek inceledi

Başkan Selvitopu'nun ilk durağı, Vatan Mahallesi Kapalı Pazaryeri'ndeki düzenleme çalışmaları oldu. Pazaryerinde ve etrafında ayrıntılı inceleme yapan Başkan Selvitopu, bölgedeki vatandaşlarla selamlaştı ve onların taleplerini dinledi.

Karabağlar Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle birlikte yapımını hızla sürdürdüğü Tahsin Yazıcı Kültür ve Semt Merkezi'ndeki çalışmaları da denetleyen Başkan Selvitopu, sunduğu olanaklarla tüm Karabağlar'a hizmet verecek tesisin gelecek aylarda açılacağını hatırlattı. Başkan Selvitopu buradaki incelemesinin ardından Reis Mahallesi'nde yürütülen asfaltlama çalışmalarını kontrol etti ve işçilerle fotoğraf çektirdi.

Yeşilyurt Sevgi Yolu'nda da çalışmaları inceleyen ve bölge esnafını ziyaret eden Başkan Selvitopu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Sevgi Yolu Kültür Merkezi ve Nikah Salonu inşaatını da gezdi.

Başkan Selvitopu yoğun mesaisi kapsamında DİSK Emekli Sen Karabağlar Şubesi'yle Kooperatif Taksi Durağı'na da giderek, sendika üyeleri ve esnafla sohbet etti.

'Tüm gücümüzle sahadayız'

Karabağlar Belediyesi ekiplerinin hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması günlerini fırsata çevirmek için sahada olduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, “Cadde ve sokaklarımızda vatandaş, araç yoğunluğunun azaldığı bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz ilçemizin dört bir yanında alınteri döküyor. Ben de sık sık onları ziyaret ederek, hem çalışmaları yerinde görme hem de bölgelerdeki vatandaşlarımızla, esnafımızla buluşma olanağı buluyorum. Karabağlar Belediyesi bundan sonra da tüm gücüyle sahada olmaya devam edecek” dedi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum