Karaburun'daki yatırım furyasında yeni durak Yeniliman

İzmir'in Karaburun Belediyesi, ilçede gerçekleştirdiği meydan düzenlemesi ve kafeterya açılışlarına bir yenisini daha ekledi.

Karaburun'daki yatırım furyasında yeni durak Yeniliman
09 Haziran 2021 - 10:15
Açılışta bir konuşma meydana getiren Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ilçede Mustafa Kemal Atatürk büstü olmayan köy ve mahalle bırakmayacaklarını belirterek, “İstiklâl Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün tinsel şahsiyetine yönelik bilhassa son zamanlarda artan saldırıları üzülerek takip etmekteyiz. Kendisini din alimi olarak nitelendiren kişilerin, cami minberlerinden Atatürk’e hakaret etmelerini, ah etme okumalarını kahrolarak izliyoruz. Allah’ın evinde, vatanını emperyalist işgalden kurtararak bütün Müslümanlara örnek olan bir insana nalet okumak iyi mi bir ihanetin ürünüdür? Atatürk’e yönelik bu saldırıları bir defa daha kınıyor, ortak tarihimize ve değerlerimize ihanet içinde olan bu zihniyete sahip olanlara hukuki olarak gerekenin yapılmasını diliyorum.” dedi.

UYGUN FİYATA EN KALİTELİ HİZMET
Yeniliman’nın Karaburun’un yeni gelişim bölgelerinden biri olduğunu anımsatan Başkan Erdoğan, Belediye’nin Mimasbel şirketi tarafından işletilecek kafeteryanın, hem yurttaşlara ekonomik fiyatlarla en kalifiye ürün ve hizmeti sunacağını aynı zamanda bölgeye canlılık getireceğini söyledi.

Karaburun Belediyesi olarak 2020 yazında hizmete alınan tesislere ilave olarak bu yaz Yeniliman ve Mordoğan-Manal’daki kafetaryaların hizmete alınacağı bilgisini veren Erdoğan, bu tesislerde ilçede yaşamakta olan gençlerin ve kadınların istihdam edileceğini sözlerine ekledi.

İlkay Girgin Erdoğan’ın konuşmasının peşinden Mustafa Kemal Atatürk büstü, meydan düzenlemesi ve kafateryanın açılışı gerçekleştirken; törene katılanlara Mustafa Kemal Atatürk’ün baş yapıtı Nutuk kitabı dağıtıldı.

Karaburun’da yaşamakta olan mozaik sanatçısı Leyla Kıyman’ın hazırlayarak Belediye’ye hediye ettiği nergis çiçeği konulu mozaik eser de Yeniliman’daki kafateryada yerini aldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum