Mansur Başkan'dan müzisyenlere destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ‘Müzisyenler desteksiz kalmayacak‘ sloganıyla park konserlerini duyurdu.

Mansur Başkan'dan müzisyenlere destek
06 Haziran 2021 - 21:44
Salgın sürecinde alınan tedbirler sebebiyle durma noktasına gelen müzik sektörü personelleri zor günler geçiriyor. Müzisyeler toplumsal medyadan seslerini duyurmaya ve yardımcı fonları yaratmaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu ‘kademeli normalleşme’nin yeni devre düzenlemelerinde pek oldukça engelleme kaldırılırken kültür sanat ve eğlence sekötür için bir adım atılmamıştı.

Yeterli devlet desteği alamamaktan yakınan müzisyenler için Ankara Büyükşehir Belediyesi konser serisi başlattı. Başkan Yavaş, 16 Haziran Çarşamba günü başlamış olacak ‘Parklarda Mutluluk Sahneleri‘ konserlerinin ilk hafta programını paylaştı.

Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Başkentimizi Mutluluk Sahneleri ile dolduruyoruz. İlk hafta 7 park ve 68 sanatçı ile başlayıp devamında artıracağımız haftalık mutluluk programlarımıza başlıyoruz. Sahneler bestesiz, müzisyenlerimiz desteksiz, Ankara sanatsız kalmayacak” diyen Yavaş ayrıca müzisyenlere 500 lira nakdi yardım ödemelerinin de bu hafta içinde tamamlanacağını belirtti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum