Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimi için net konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimi için net konuştu
05 Haziran 2021 - 22:35
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV ekranlarında Özel Röportaj'da Gazeteciler Suat Toktaş, İsmail Saymaz, Özlem Gürses ve Emin Çapa'nın sorularını yanıtladı.

Akşener, programda politika ve iktisat gündemine ilişkin açıklamalarda bulunurken, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda da gelen sorulara cevap verdi.

Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine tek adayla gitmenin faydalı olacağına inandığını belirterek, "Benim önerim şu; gördüğüm şu oldu ortak bir adayla gidilmenin yararlı olduğuna inanıyorum" dedi.


"ENGEL OLACAK BİR YERDE DURMAM"
Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mani olan konumda olmayacağını kaydederek, şunları dile getirdi:"Gelecek seçimlere iyi mi bir ittifakla gidilecek onu zaman gösterecek. Sayın Kılıçdaroğlu bir model, önemli değerli bir şey bu. Daha önce siz bana "Cumhurbaşkanı adayı mısınız?" diye sordunuz. Ben 24 Hazirandaki deneyimme dayanarak, ülkenin nefes almasına mani olacak bir tutumda bulunmam.

"ORTAK BİR ADAYLA GİTMEK FAYDALI"
Ama o deneyimden çıkardığım bir tecrübe var benim de önerdiklerim var. Biz bu konu da bir şey konuşmadık. Benim önerim şu; gördüğüm şu oldu ortak bir adayla gidilmenin faydalı olduğuna inanıyorum."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum