Peker'in en vahim iddiaları bugündü

Gazeteci Uğur Dündar ve Erdoğan Aktaş, SÖZCÜ TV Youtube canlı yayınında Sedat Peker'in iddialarını değerlendirdi.

Peker'in en vahim iddiaları bugündü
06 Haziran 2021 - 20:12
Sedat Peker’in son videosunun peşinden bütün iddiaları Erdoğan Aktaş, SÖZCÜ TV Youtube canlı yayınında usta gazeteci Uğur Dündar ile değerlendirdi. Dündar'ın açıklamalarından başlıklar şöyleki:

“EN VAHİM İDDİALAR BU VİDEODAYDI”
“En vahim iddiaların yer aldığı video bu sabah gösterildi. Eğer ben Adalet ve Kalkınma Partisi idaresinde olsam yada sayın genel başkanının yerinde olsam ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun yerinde olsam bu iddialardan sonra derhal yarından tezi yok Meclis'te bir tahkikat komisyonu kurulmasını ve bu iddiaların doğru olup olmadığının araştırılmasını arzu ederdim. İktidarın pek buna yanaşacağını zannetmiyorum.

O zaman vazife Millet İttifakı'nın Meclis'te temsil edilmiş olduğu partilere düşüyor. Bu siyasal partilerin yarın bir tahkikat önergesi verip, hemen Yüce Divan yolunu açabilecek bir Meclis araştırması için harekete geçmeleri mecburiyeti doğan oluyor.

“SOYLU YERİNDE OLSAM…”
Ben şahsen sayın Süleyman Soylu'nun yerinde olsam derhal Yüce Divan'da yargılanmak için girişimi yapardım. Eğer dürüstlüğüne ve herhangi bir pisliğe bulaşmadığına inanıyorsa, dürüst insanların yapacakları şey budur: ‘Kardeşim soruşturun.' Bunu bir savcıya havale ederek ve kendisi İçişleri Bakanlığı'ndaki konumunu muhafaza ederek bu iddiaların üstüne gidilmeyeceğini artık nerdeyse havada uçan kuşlar bile biliyorlar. Hele bugün Sedat Peker'in birtakım yargı mensuplarıyla ilgili olarak anlattıklarını değerlendirdiğimizde bu gerçek apaçık bir şekilde karşımıza çıkıyor.

“O ZAMAN SİZDEN İNTİKAM ALIRLAR”
Dürüst gazetecilerin de şunu bilmesi gerekir: Kabadayı dünyasının kendi bünyesinde şu şekilde bir yasası vardır; eğer gazeteci bu kişilerle bir menfaat ilişkisine girmemiş, bir dostluk tesis etmemiş ise onlara karacılık olmamak, benlik haklarına ve ailelerine sataşmamak koşuluyla yapacağı, gerçekleri aktardığı haberlerden ötürü o kesimden hiç bir zarar gelmez. Ama bir yandan onlara gebe kalacaksınız, onlarla dostluklar kuracaksınız, sonrasında da ihanet edeceksiniz, o zaman sizden öcünü alırlar.

Bizim yaşantımız tüyü eksikleri olan yetimin hakkını çalanları kovalamakla geçti, yurtdışına kalanları takip etmekle geçti hatta yumruk yumruğa bile savaşım ettiğimiz insanoğlu oldu. Bizim oradaki gayemiz neydi? Bu soygun sistemi yerini pak bir düzene bıraksın, tüyü bitmemiş yetimin hakkı çalınmasın, insanlar kazansınlar fakat yapmış oldukları işin karşılığını helal olarak kazansınlar demiştik. İddiamız buydu. Ama benim hayatım geçti, bugün Sedat Peker'i dinlerken benim bile tüylerim ürperiyor kardeşim… Ben bile bu kadar kirlenmeyi, ben bile bu kadar kokuşmayı, çürümeyi tahmin edemiyordum açıkça söylüyorum.

“BU NASIL OLUYOR KARDEŞİM?”
Bir siyasetçi düşünün, kendinin hayatı amme hizmeti yapmakla geçmiş. Ama oğlu ne kadar çok büyük bir deha ki 10-15 yılda milyar dolarlarla oynayabilecek kadar çok büyük bir iş adamı olabiliyor. Bu nasıl oluyor kardeşim? Bu kadar oldukça büyük bir zenginlik hak edilerek olur mu?

“PEKER'İN VİDEOLARININ BU KADAR İLGİ ÇEKMESİNİN NEDENİ…”
Sedat Peker'in videolarının bu kadar rağbet çekmesinin sebebi; geldiği dünyayla rağbetli gerçekleri paylaşması, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne başta oldukca büyük yardımcı vermesi ve kendinin bugünkü videoda dediği benzer biçimde, ‘kardeşim madem bunları biliyordun neden bugünlere sakladın?' diyenlere, ‘biliyordum fakat o zaman ben de bazı komplike işlerin içerisindeyim ama öylesine bir pislik silsilesi oluştu ki benim yapmış olduğum pislikler bunun en altında kalıyor. Yine de onların arasında ne masum olanlardan biri benim' demeye getiriyor.

“SARSICI ETKİ YAPIYOR”
Kendisi, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy atılsın diye insanlara yemin ettirmiş. On milyonlarca liralık kahve vermiş. Seçim kampanyasında dağıtılan kahveleri kendi firması üretiyormuş. Metin Külünk'ten bahsederken söylüyor, ‘ayda 10 000 dolar değil, daha çok paralar verdim' diyor. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin içerisine bu denli girmiş olan bir ferdin söyledikleri halk tarafınca elbet ki büyük bir alaka ile takip ediliyor ve sarsıcı etki yapıyor. Çünkü bütün enformasyon içerden.

“SİSTEMİN GELDİĞİ ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR”
Bunlar senin benim konuşmamla geçiştirilebilecek mevzular değil. Burada hakkaten sistemin geldiği çürümüşlüğü tüm çıplaklığıyla gözler önüne serme mevzusu var. Burada harekete geçmesi gerekli olan de siyasal partiler, Meclis. Türkiye bu kirlenmişlikle artık bir adım öteye atamaz. İktidar partisinin Türkiye'yi 20 sene sonra getirmiş olduğu bu bataklık, bu çürümüşlük, tüm dünya siyasetinde bana nazaran bir öğrenek tablosu oluşturabilecek kadar acıdır.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum