Şampiyonun belli olacağı maçlar öncesi 'tribünde çifte standart' tartışması

Türkiye'de Süper Lig, bu akşam oynanacak maçların ardından sona erecek. Şampiyonun belli olacağı bu akşamki müsabakalara Beşiktaş ve Galatasaray takımları 81 puan ile başlarken Fenerbahçe ise 79 puanla üçüncü konumda. Süper Lig'in son gününde maçlar başlamadan önce sosyal medyada tribünlere kabul edilen taraftarlar üzerinden bir tartışma ortaya çıktı.

Şampiyonun belli olacağı maçlar öncesi 'tribünde çifte standart' tartışması
16 Mayıs 2021 - 01:28

Türkiye'de Süper Lig, bu akşam oynanacak maçların ardından sona erecek. Şampiyonun belli olacağı bu akşamki müsabakalara Beşiktaş ve Galatasaray takımları 81 puan ile başlarken Fenerbahçe ise 79 puanla üçüncü konumda.

Üç takımın da yarışın içinde olduğu ligin son gecesinde Beşiktaş ve Galatasaray, Fenerbahçe'ye oranla daha avantajlı.

Diğer yandan Süper Lig'in son gününde maçlar başlamadan önce sosyal medyada tribünlere kabul edilen taraftarlar üzerinden bir tartışma ortaya çıktı.

Galatasaray ve Göztepe taraftarları, çifte standart yapıldığını öne sürerek kendi takımlarının destekçilerinin stada alınmadığını; ancak Beşiktaş'a kolaylık gösterildiğini belirtti.

Taraftarlar bu durumu #TribündeÇifteStandart etiketiyle Twitter'da protesto etti.

Bu akşam Galatasaray, İstanbul'daki Türk Telekom Stadı'nda Helenex Yeni Malatyaspor ile maça çıkarken Beşiktaş ise İzmir'de Göztepe ile oynayacak.

Süper Lig'in son maçında Fenerbahçe, HES Kablo Kayserispor'a konuk olacak.

Galatasaray taraftarları TEM Otobanı'na girdi

Spor haber sitesi Fanatik'in Twitter hesabında Türk Telekom Stadı'na giden yollaın kapatıldığı kaleme alındı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum