Sedat Peker'den Süleyman Soylu için şok 'Sezgin Baran Korkmaz' iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün yayınını yaptığı 9. Videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında çarpıcı bir iddia öne sürdü.

Sedat Peker'den Süleyman Soylu için şok 'Sezgin Baran Korkmaz' iddiası
06 Haziran 2021 - 11:09
Organize kabahat örgütü lideri Sedat Peker, bugün 9. Videosunu yayınladı.

Peker, yayınını yapmış olduğu videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ait çarpıcı bir iddiayı öne sürdü.

Peker, Sezgin Baran Korkmaz'ın oteline ve 45 000 000 dolarına İçişleri Bakanlığı üzerinden "çöküldüğünü" söylerken, Süleyman Soylu'nun Korkmaz'a "'Senin hakkındaki tahkikat yapıldı, ülke dışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sıkıntı çıkacak" söylediğini iddia etti.

Peker'in açıklamaları şöyleki:

''5 Aralık Resul Holoğlu, Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı telefon açıyor Korkmaz'a. Bu adamı arıyor, İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Saat 10.30, 12.30 çıkış. Sezgin Baran Korkmaz 45 000 000 dolar bir iş adamından alacağı var. Süleyman buna 'Senin hakkında tahkikat yapılmış oldu, yurtdışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sıkıntı çıkacak' diyor.

Yukarısı da Tayyip abi. ABD'den da büyük para gelmiş diye herkes biliyor ya.. Bütün kayıtlar çıkacak. Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık'ta yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı'nı telefonla arayıp, hakkında 6 aydır dosya hazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor ve görüşüyor ve yurtdışına çıkmasını söylüyor.

Bu 45 000 000u kabul etti ya Sezgin Baran, ne yapsın devlet var karşısında. Oteli de istediler. Böyle bir namussuzluk olur mu? Siz muhaliflere baskıyı kuracaksınız, 5 Aralık'ta Sezgin Baran Korkmaz İçişleri Bakanlığı'na geldi mi kamera kayıtlarını çıkarın. 6 Aralık'ta yurtdışına çıkmış mı? Sezgin Baran Korkmaz bakıyor her şey elden gidecek, dönmüyor.

28 Aralık'ta operasyon yapıyorlar. 29 Aralık da 45 000 000 doların ödenme günü, haciz olacak o gün. Karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi.. Ben vakası toparlayayım diye arayan da bu Veysi. Aranan erkeğin oteline gidip kalıyorsun, onbinlerce, yüzbinlerce euro hesap hiçbiriniz ödemiyorsunuz sonrasında adamı gasp ediyorsunuz. Mehmet Ağar'dan öğrenmiş bu taktiği.

Siz bu erkeğin arkadaşı değil misiniz? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı izin vermiyor, Cumhurbaşkanına gidiyor, haberiniz varmış. Haberim yok diyor. Hangi savcı hangi hakim kaldı hepsinin sıralaması bende.''

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum