'Sedat Peker'in şantajı ile AKP'de 20'ye yakın vekili istifa edecek'

Gazeteci Yazar Fehmi Çalmuk, Politik Adam isimli web sitesinde çok tartışılacak bir iddiayı gündeme taşıdı.

'Sedat Peker'in şantajı ile AKP'de 20'ye yakın vekili istifa edecek'
Editör: Ege Medyası
08 Haziran 2021 - 09:47 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 10:05
Kulisleri iyi takip eden Gazeteci Fehmi Çalmuk, Politik Adam sitesinde yayınını yapmış olduğu Geç Yapıştır! Başlıklı yazısında Türk siyasetini sallayacak bir iddia dile getirdi.

Çalmuk’a nazaran AKP içinden 20’ye yakın milletvekili Sedat Peker’in şantajıyla çekilme edecek!

İşte o yazı:

Son zamanlarda olan bitene baktığımızda bir dönem İstanbul sokaklarının meşhur sözü aklıma geldi:

-Geç yapıştır!

Dönem bu dönem:

Gel yapıştır !

Git Yapıştır !

Geç Yapıştır!

İrade beyanını ortaya koyan kişi eylemi hayata koymak için “izin/onay” almak zorundadır. Yani birileri, birilerine yol verecek, “Geç yapıştır” diyecektir. Eylem “yapıştırmak” üzerinedir. Hedefte ise; 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından bu yana mahallenin öksüzü benzer biçimde dayak atılan, döve döve iktidara getirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti vardır.

Düne kadar karşıcılık partilerinin genel başkanlarının, global medyanın ve Türkiye’ye ait diş bileyen siyasilerin, onların suflörü stratejik analistlerin “global alanda suç bina ederek yapıştırdığı” Erdoğan’a/kurmaylarına/partisine şimdi “mahallenin delisi” diye takdim ettikleri “suç örgütü ele başı” üzerinden racon kesilerek “ayar” verilmektedir.

Herkes bilmektedir ki hesap Sedat Peker’i aşan bir hesaptır. Keçi çobanının vizyonu keçi üzerine olacağı gibi, “geçip yapıştırmaya” niyetli/ehliyetli insana verilecek vazife de karanlık odanın içinde, dehlizlerde konuşulanlardan diğer bir şey değildir.

“Geç yapıştır Peker” dediler, geçti yapıştırdı. Baktık ki yüreği soğumadı. Video üstüne video çekti, ne gözü doydu ne de karnı…Çimdikleyerek başladığı videolarından şimdi avuç içi, avuç içi koparmaya, hatta çocuğuna çatal atıp, saplayacak kadar hiddet kontrolü olmayan cezai ehliyeti bulunmayan bir rol/model çizmeye kadar işi götürdü.

Peker’e “geç yapıştır” denilirken, o da geçip yapıştırırken toplumsal tribün de hazırlandı. Seyircilerin sayısı normal olarak stat ile sınırı olan değildi. Ne kadar gösterim oluyorsa “geç yapıştır” diyenlerin sayısı da o kadar arttı.

Peki ortalık yaygın yeri iken, “Geç yapıştır Peker” mahalleyi yakmayla yetinmeyip Neron’dan beter çılgınlıkla Ankara’yı, İstanbul’u değil Türkiye’yi yakmaya kalkarken Ak Parti içinde saç tarayanlara ne demeli?

Anlaşılıyor ki; Ak Parti arasında durumlar ise bir hayli karışık. Son mahalli seçimlerden önce Ak Parti arasında siyasete en uzak isimlerden bir tanesi olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un partiye yönelik “Çıfıt çarşısı” yorumu da bugüne işaret ediyor olmalı.

Korkarım ki Ak Parti’de işler çıfıt çarşısından daha öte…Allah var, Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti kurulurken süregelen süreçten bu güne dek başı hiçbir zaman rahata ermedi. Hizipler, guruplar, çatışmalar… Muhabirler, tv kanalları bile ayrıldı. Genel başkan yardımcıları birbirlerinin ardına iş adamı, sanatçıyı bırakın muhabir bile taktı. Yediğine, içtiğine, gezdiğine, hatta ve hatta kime/niye/ne zaman ne yapıştırdığı bile kayıt altına alındı.

Gelinen bu aşamada “Geç Yapıştır Peker’in” her videosunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya her saldırısında, oğlu üzerinden eski Başbakan Binali Yıldırım’a yüklenişinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadından, damadının kardeşinden, çevresinden dolanıp “Tayyip Erdoğan’ın haberi yoktur” deyip alan daraltmasından dolayı ellerini göğüslerinin üzerinde tutup tutup “ohh diyenleri” duyuyor, biliyoruz. Muhalefet kadar bunu diyenler Ak Parti arasında…

Ona, buna, olan bitene tweet atıp ahkam kesen Cumhurbaşkanı’na “uzun yaşam” dileyen, “yanındayız” diyen Ak Parti’nin eski bakanları, belediye başkanları, yazarlar, akademisyenler sus, pus…Anlaşılan “Geç Yapıştır Peker”den korkuyorlar. Dedik ya mahalle yanıyor, Ak Parti’li bazı isimleri de ateş aldı. Ancak bazıları saçlarını tarıyorlar, makyaj tazeliyorlar.

Ak Parti’nin 7’inci kongresinden ilkin Erdoğan’ın uçurumun kenarında partiyi son anda kurtardığını evvelde duymuştum. O devre Erdoğan’ı “Ben ne Ali Babacan’a ne de Ahmet Davutoğlu’na benzerim. 50 mebus ile giderim” diyenlerin tehdidinden, “Ya o, ya biz” deyip çekilme şantajında bulunanlardan bahsediliyordu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum