Soylu'nun elinde Erdoğan'ı zora sokacak çok bilgi var

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Soylu'nun elinde Erdoğan'ı zora sokacak çok bilgi var
09 Haziran 2021 - 10:28
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV canlı yayınında, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında soruları yanıtladı.

Süleyman Soylu'nun "Mafyadan her ay 10 000 dolar alan siyasetçi" açıklamasıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:

İçişleri Bakanı kalktı bir açıklamada bulundu. Bir siyasetçiye her ay 10 000 dolar para verilmekte dedi. Yani rüşvet. Bir siyasetçiye, yer altı dünyasının bir aktörü neden her ay para versin. Bu siyasetçiyi biliyoruz, gazeteler yazıyor. Erdoğan'ın sesi çıkıyor mu? Bu siyasetçinin AKP MKYK'nın üyesi olduğunu da herkes biliyor.

Peker, şunu söyler bunu söyler. Bu iddiayı yapan İçişleri Bakanı. Emniyet İstihbarat, Jandarma İstihbarat ona bağlı. Devletin televizyonunda bunu söylüyor. Bunu saklamak suç ama saklıyor.

Ortada bir şey yokken 17/25'e göndermede bulundu Sayın Soylu. Bakanların çocuklarının aldıkları rüşvetin para sayma makinalarını gündeme getirdi. Yani Erdoğan'a diyor ki "Ben 10 000 dolar rüşvet alanı biliyorum. Bana bir şey olursa azdan az, çoktan çok gider" diyor. Yani asıl senden gider diyor.

Savcı harekete geçmedi. Soylu'yu çağırıp da Erdoğan "Sen çok ciddi bir iddiada bulunuyorsun, bu kişi kim? Bana söyle." demiyor.

Erdoğan Soylu'yu çağırmadı. Çağıramaz ve konuşamaz. Rüşvet alan bir şahısyi büyükelçi yapan bir şahıs. Onu da diğer bir yere atayacak.

Gönderdiği talimat "Asla bu tür konularda konuşmayacaksınız."

Soylu'nun elinde Erdoğan'ı, yakın çevresini, ailesini zora sokacak çok bilgi var.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum