Süleyman Soylu: Allah sizin emrinize amade olmaktan uzaklaştırmasın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar programında İl Emniyet Müdürlüğü binasındaki incelemelerinin ardından Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'daki merkezi Ayazini köyünü ziyaret etti.

Süleyman Soylu: Allah sizin emrinize amade olmaktan uzaklaştırmasın
Editör: Ege Medyası
05 Haziran 2021 - 23:49 - Güncelleme: 05 Haziran 2021 - 23:54
Yoğun bir kalabalığın karşıladığı Süleyman Soylu, akşam saatlerinde 5 000 senelik zamanı geçmişi olduğu anlatılan köydeki oyma kaya yerleşim bölgeleri ve turizme yönelik yatırımlar ile alakalı incelemeler yapmış oldu. Tarihi köye ziyaretini ilk adım olarak nitelendiren Bakan Soylu, şöyle konuştu:


"Ben buraya kadınla kalmaya gelmeden gözüm arkada kalır. Ankara'ya yakın o şekilde mi, geleceğiz inşallah bir gece kalacağız, burdan da güzel güzel resimler paylaşacağız ki milletin de canı çeksin, gelsin. Çok zor günler geçirdik, bu şekilde morallere de ihtiyacımız var, milletimizin de ihtiyacı var, hepimizin ihtiyacı var. Çünkü bu covid-19 maalesef hiçbirbirimizin beklemediği, şu an için dünyanın baş etmekte zorlandığı, hepimizin baş etmekte zorlandığı bir illet. Ama şükürler olsun bir noktaya kadar geldik, inşallah aşılarla ve biraz daha tedbirlerle beraber de zannediyorum ki bu yazın içerisinde daha rahatlayacağımız günlerde de buluşacağız. Ya ondan sonrası? Şunu ifade etmek isterim; Türkiye dinamizmi, deposu, zenginliği cenabı Allah tarafınca bahşedilen güçlü bir ülkedir. Kendimize yetiyoruz, etrafımızdaki mağdur ve mazluma da yetiyoruz, el uzatıyoruz. Belki pek çok bela ve musibetten cenabı Allah bu milletin ali cenablığı, veren el olması yardımıyla, bu zenginliğin onu şımartmaması sayesinde muhafaza ediyor ve koruyor. Bugünkü Türkiye dünden oldukca daha iyi, inanıyorum ki göreceksiniz Tayyip Erdoğan'ın bugün oluşturmuş olduğu Türkiye'si yarına fazlaca daha güçlü bir Türkiye olarak kalacaktır."

Ayazini köyünden sonra Bakan Soylu, birlikteindeki heyetle İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesini ziyaret etti.

Saat 22.15 sıralarında ise Döğerlilere kısa bir miting yapan Bakan Soylu, bir parkın duvarına çıkarak mikrofonsuz konuştu. Park önündeki yolda köylülere seslenen Bakan Soylu, "Bizi ahlak etmeye çalışıyorlar. Diyorlar ki 'Bu kadar Türkiye'nin üzerine gidiyoruz, Gezi yaptık, 17- 25 yaptık, 6- 7 Ekim yaptık, 15 Temmuz darbesini yaptık, ardından ekonomi olarak saldırdık, bunlar iyi mi bir şekilde sarsılmıyorlar.' Biz onların saldırılarıyla terbiye edilecek bir ulus değiliz. Bu ahlak gelmedi, ordularıyla beraber geldiler, gelmedi. Burası kahramanlığın şehri, bizim diğer bir iddiamız var, biz dünyaya Anadolu uygarlığı, inancımızı, kimliğimizi, geleneğimizi, örfümüzü, adetimizi ve bizlere bırakılan tüm anlayışı nakşetmeye yemin etmiş bir milletiz. Hiç endişe etmeyin, Türkiye 2023'e doludizgin üreterek, birlik içerisinde bununla beraber koşarak tüm dünyayı parmak ısırtarak, etrafındaki coğrafyaya huzur getirerek, güçlü bir biçimde gitmektedir, gidecektir" dedi.

'TERTEMİZ BİR TÜRKİYE'
Konuşmasında yapılacak daha fazlaca iş olduğu için bahseden Bakan Soylu, "Terörü bitirmek bizim boynumuzun borcudur. Uyuşturucuyu diz çöktürmek bizim milletimize borcumuzdur, bizlere bırakın. Bu ülkede kaçakçılığı göçekçiliği, organize suçları bunları, diz çöktürmek ve tertemiz bir Türkiye'ye ulaştırmak bizim borcumuzdur. 19 senedir sizi utangaç etmedik, bundan oradan da utangaç etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, saat 22.30 sıralarında sona eren konuşmasının peşinden park ve meydandaki vatandaşlarla fotoğraf çektirdikten sonra Döğer'den ayrıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları