Tunç Soyer'den metro tünelinde sabah koşusu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer % 76’lık kısmı tamamlanan Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattında araştırmalarda bulunmak üzere yeraltına indi.

Tunç Soyer'den metro tünelinde sabah koşusu
06 Haziran 2021 - 14:35
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattında araştırmalarda bulundu. Sabah koşusunu hattın tamamlanmış kısmında icra eden Başkan Soyer, hattaki çalışmaların büyük seviyede tamamlandığını duyurmak için böyle bir faaliyet yaptığını dile getirerek, “Son gelişimizde tünelin ucundaki ışığı gördüğümüzü söylemiştik. Bu kere gerçekten o ışığı aşağıdan görmek istedim” dedi.

Başkan Soyer pandemiye ve şehrin son iki senede yaşadığı naturel afetlere rağmen çalışmaları aralıksız devam eden hatta sabah 07.00’de indi. Balçova'da iki tünelin birleştiği bölümde koşan ve hattaki çalışmalar ile alakalı malumat alan Başkan Soyer, şöyle konuştu: “Buraya emek veren beraberce gurur duyuyorum. 24 saat kesintisiz olarak çalıştılar. Ne pandemi şartları ne de yaşanmış olan naturel afetler onları durdurdu. Ara vermeden çalışmaya devam ettiler. Bundan sonrasında istasyonların yapım dönemi var. En geç bir buçuk yıl içinde emek harcamalar tamamlanmış olacak ve İzmir halkına kesintisiz metro hizmeti vermeye başlayacağız.”

Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattının % 76'sı tamamlandı. Hatta toplamda 13 000 metre tünel açıldı. Fahrettin Altay ile Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu yönündeki ilk tünelde kazı emekleri tamamlandı. 7,2 km'lik Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattı 7 istasyondan oluşuyor. Büyükşehir Belediyesi, bu hatla birlikte hafif raylı sistem ağındaki istasyon sayısını 24’e, raylı sistemin uzunluğunu da 186,5 km'ye ulaştırmış olacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla, Bornova EVKA-3’ten metroya binenler, Narlıdere Kaymakamlığı’na kadar aktarmasız gidebilecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum