Türkiye'den KKTC'ye gidecekler eski kimliklerle giriş yapamayacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada 30 Haziran'dan itibaren eski kimliklerin girişlerde kabul edilmeyeceği bildirildi.

Türkiye'den KKTC'ye gidecekler eski kimliklerle giriş yapamayacak
06 Haziran 2021 - 22:14
Türkiye'de hayata geçirilen yeni hüviyet uygulamasının arkasından oldukça sayıda yurttaş, kimliklerinde değişikliğe gitmişti. Birçok vatandaş ise hemen hemen kimliklerini değiştirmedi. Kimlik değiştirmeden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitmeyi düşünen vatandaşlarla ilgili dikkati çeken bir haber geldi.

30 HAZİRAN'DAN İTİBAREN KULLANILMAYACAK
Türkiye'den KKTC'ye gidişlerde eski tip kimlik kartları 30 Haziran'dan itibaren kullanılamayacak. Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığından meydana getirilen açıklamaya gore, 30 Haziran itibarıyla KKTC'ye gidecek Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile Türkiye'den çıkışları sonlandırılacak.

YENİ TİP KARTLAR KULLANILACAK
Açıklamada, "30 Haziran 2021 tarihinden itibaren KKTC'ye gidecek Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacaktır. Yeni tip hüviyet kartı ile çıkılması zorunludur" söylendi. KKTC'ye gidişlerde, yeni tip kimlik kartları kullanılacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum