Twitter Siyasi Liderlere Nasıl Davranacağını Kullanıcılara Sordu

Twitter, dünya liderleriyle ilgili nasıl bir politika izlemesi gerektiği konusunda yaptığı ankete rekor düzeyde yanıt aldı. Konu eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Facebook’a geri dönmesi olasılığıyla yeniden gündeme gelmişti

Twitter Siyasi Liderlere Nasıl Davranacağını Kullanıcılara Sordu
05 Mayıs 2021 - 01:44

Twitter, dünya liderleriyle ilgili nasıl bir politika izlemesi gerektiği konusunda yaptığı ankete rekor düzeyde yanıt aldı. Konu eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Facebook’a geri dönmesi olasılığıyla yeniden gündeme gelmişti.

Twitter 6 Ocak’ta ABD Kongresi’ne destekçileri tarafından düzenlenen saldırıyı yorumlarıyla ve iletileriyle tetiklediği gerekçesiyle eski Başkan Trump’ı kalıcı olarak yasaklamıştı.

Sosyal medya platformu, Mart ayında dünya liderlerinin de diğer kullanıcılarla aynı kurallara tabii olup-olmaması ve kuralları çiğnemeleri halinde ne gibi önlemler alması gerektiği konusunda kamuoyu yoklaması yapmaya başladı.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, ankete dünya genelinde 14 dilde yaklaşık 49 bin yanıt geldi. Şirketin bir ay boyunca yaptığı ankette ‘'Twitter’ın kurallarını çiğneyen liderler diğer kullanıcılardan daha mı az yoksa daha mı fazla yaptırımla karşılaşmalı?’’ ya da ‘‘Twitter’ın görevdeki bir devlet başkanı ya da başbakanın hesabını dondurması uygun muydu?’’ gibi sorular soruldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum