Vatandaşlar Kısıtlamanın ardından Foça'ya akın etti!

İzmir’in turistik İlçesi Foça tam kapanma günlerinin sonrası kısıtlamanın olmadığı ilk Cumartesi günü İzmir ve çevre yerleşim yerlerinden gelenlerin akınına uğradı.

Vatandaşlar Kısıtlamanın ardından Foça'ya akın etti!
Editör: Ege Medyası
07 Haziran 2021 - 08:55
Gün boyu sahillerde gezen, denize giren, aleni olan restoran ve kafelerde oturarak keyif yapan yurttaşlar akşam saatlerinde de mükemmel gün batımı manzarasını seyrettiler.  

Serbestçe gezdikleri günleri özlediklerini (ve Pazar günü tekrar sokağa kısıtlaması olduğunu) belirten yurttaşlar ilçeden ayrılmak istemediler.Foça pandemi sürecindeki en yoğun günlerinden birini yaşadı.

İzmir, Manisa ve muhit yerleşim yerlerinden ilçeye gelen binlerce yurttaş pandemi öncesi yaz günlerini hatırlatan sahneler oluşturdu. Meydan, cadde ve sokaklarda kalabalıklar, sahilde oturanlar, denizde yüzenler, oltalarını rastgele diyerek mavi sulara atanlar, bisikletlerine binen, koşan oynayan çocuklar keyfilerince bir gün geçirdiler.

İlçenin meşhur dondurmacıları, kafe ve restoranları, hatta gezici satıcılar önünde kuyruklar oluştu. Araç yoğunluğu ana arterlerde trafiğin sıkışmasına ve ilçede otopark sıkıntısı yaşanmasına neden oldu.

İZBAN tren aktarmalı belediye (ESHOT) otobüsleri de gün boyu ilçeye yolcu taşırken otobüs duraklarında bekleyenler yoğun kuyruklar oluşturdular.

Gün boyu gezip eğlenen yurttaşlar akşam saatlerinde de oluşan harika gün batımını seyretmeye doyamadılar. Gezerek veya oturarak güneşin batışını izlediler. Kısıtlamanın başlayacağı saatlere kadar ilçede yoğunluk devam etti.

Evlerin dışına çıkmayı, sokaklarda sahillerde gezmeyi çok özlediklerini belirten yurttaşlar, herşeyin esenlik için olduğunu ama şahane bigün geçirdiklerini belirtikleri Foça’dan ayrılmak istemediklerini söylediler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum